‘Babamızın arabası ne oldu?’ Doğukan Manço açıkladı

Unutulmaz şarkılara imza atan Barış Manço, 1 Şubat 1999 tarihinde yaşamını yitirmişti. Usta sanatçının vefatından önce Belçika’da satın aldığı bir otomobil orada kalmıştı.,

Doğukan Manço, babasının otomobilini Türkiye’ye getirmek için harekete geçmiş ve konuyla ilgili yetkililerden yardım talebinde bulunmuştu.

Doğukan Manço, otomobilin akıbetiyle ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Otomobilin Türkiye’ye getirilebilmesi için gerekli prosedürleri yerine getirmek için annesi Lale Manço Ahıskalı ve kardeşi Batıkan Manço ile Beşiktaş’ta noterde bir araya geldi.

“İŞLEMLERİ TAMAMLADIK”

Babamızın arabası ne oldu? Belçika’dan aracın gelebilmesi için Ticaret Bakanlığı, Gümrük Müdürlüğü’nün istediği son evrak için annem Muğla’dan Batıkan Belçika’dan atlayıp geldi. İşlemleri tamamladık. Umuyorum ki her şey yolunda gidecek.

EVİNİN ALTINDA ATÖLYE VAR

Otomobil tutkusuyla bilinen Doğukan Manço, evinin altına atölye yapmıştı. Atölyede otomobillerinin restorasyonunu gerçekleştiren Manço, daha önce “Evin altını yıktım ve atölyeye çevirdim. Burada birtakım üretimler yapıyorum. Sadece araç tamiri yapmıyorum, olmayan bir parçayı da imal etmeye çalışıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir