Zeynep Mayruk ve Tolga Sarıtaş Haziran’da evleniyor

Dizi ve sinema filmlerinin başarılı oyuncusu Tolga Sarıtaş, müjdeli haberi dün Bebek’te verdi.
Gazetecilerle konuşan Tolga Sarıtaş bir süre önce nişanlandığı Zeynep Mayruk ile Haziran ayında yapacakları düğünle dünya evine gireceklerini söyledi.
Tolga Sarıtaş, gelinlik ve damatlık seçimini ise modacı eşi Zeynep Mayruk’a bıraktığını ifade etti.
Tolga Sarıtaş, yakın dönemde ekranlara döneceğini, projeleri araştırdığını da belirtti.
Yaklaşık 4 yıldır birlikte olan genç çift geçen Şubat ayında nişanlanlanmışlardı.
TOLGA SARITAŞ KİMDİR ?

Oyunculuk kariyerine 2009 yılında “Bahtı Kara” filminde canladırdığı Berk rolü ile başladı. 2010’DA Özlem Tekin’in “Kimse Bilmez” şarkısının klibinde oynadı. 2011’de TRT 1’de yayımlanan “Sen de Gitme” dizisinde Mert karakterini canlandıran oyuncu; “Bilinmeyen Yaşın Yorgunu” filminde Berkcan, “Kaledeki Yalnızlık” filminde Feyyaz karakteriyle rol aldı. Sonrasında “Arka Sokaklar” dizisinde bölüm oyunculuğu yaptı.

2017-2019 yılları arasında Star TV’de yayımlanan ve dönemin en çok izlenen yapımlarından biri olan “Söz” dizisinde Yavuz Karasu karakteri ile başrolü üstlenen Tolga Sarıtaş, bu dizideki performansı ile 46. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde finale çıktı.

Yer aldığı dizi projeler ile pek çok başarı ve ödülün sabihi olan oyuncu aynı zamanda Uluslararası Emmy Ödülleri’nde 2019 yılında “En İyi Kadın Oyuncu” ve 2020 yılında da “En İyi Erkek Oyuncu” kategorilerinde final jüriliği yaparak Emmy Ödülleri’nde jüri üyeliği yapan ilk Türk oyuncu oldu

ZEYNEP MAYRUK KİMDİR ?

Zeynep Mayruk, ilk moda dersini Saint Charles Lisesi’nde, Chicago’ da aldı.

2006’de Saint Charles Lisesi’ nden mezun olduktan sonra Türkiye’ ye geri döndü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı bölümünde eğitim hayatına devam etti. 2012 yılında bu bölümden mezun oldu.

2012’de İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nden mezun olduktan sonra akademik hayatına Londra Central Saint Martins’ de devam etti ve burada 6 farklı sertifika programını bitirdi.

2013’de kendi adı altında Zeynep Mayruk markasını oluşturdu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir