Muharrem Amca ve Köpeği Toprak: Skuterle Gezip Salıncağa Biniyorlar

Aydın’da 78 yaşındaki Muharrem Yılmaz, 2 yıl önce sahiplendiği “Toprak” isimli köpeğini her gün skuter ile gezdirip salıncağa bindiriyor.

Aydın’ın Girne Mahallesi’nde yaşayan Muharrem Yılmaz, 2 yıl önce bir restoranın bahçesinde gördüğü sahipsiz köpek yavrularından birini sahiplendi. “Toprak” adını verdiği köpeğiyle gündelik hayatını renklendiren Yılmaz, her gün onu skuteriyle gezdirip parktaki salıncaklara bindiriyor.

Yedi torun sahibi olan Yılmaz, hayvanları çok seven biri olarak, köpeği Toprak ile geçirdiği zamanın mutluluğunu yaşıyor. Torunlarının skuteriyle köpeğin oyunlarını izlemesi üzerine bu aktiviteyi daha da sıklaştıran Yılmaz, protez ayağına rağmen her gün yaklaşık 2 kilometre yürüyerek köpeğini gezdiriyor.

​​​​​​​

Parktaki salıncaklara binmeyi seven köpeği için bahçesine meyve kasasından salıncak yapan Yılmaz, “Toprak benim her şeyim oldu. Evde bir çocuk gibi. Benim zaman geçireceğim başka bir şeyim yok. Yedi torun var bir de bu sekiz oldu.” diyerek duygularını dile getiriyor.

​​​​​​​

Mahalle muhtarı Şule Çıvrakoğlu ise Toprak’ın mahallenin maskotu haline geldiğini belirterek, Yılmaz’ın çevresindekilere hayvan sevgisi aşıladığını ifade ediyor.

​​​​​​​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir