İYİ Parti’den istifa eden Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu CHP’ye katıldı

CHP’nin Genel Başkan Özgür Özel liderliğinde yapılan bugünkü grup toplantısında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, CHP’ye katıldı.

ROZETİNİ BİZZAT ÖZEL TAKTI

Genel Başkan Özgür Özel’in kürsüye davet ederek rozetini bizzat taktığı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun bir hayli keyifli olduğu dikkatlerden kaçmadı.

“AYŞE HANIM ÇAĞRIMIZA UYDU VE BABA EVİNE GELDİ”

Özel, CHP’ye katılan Yanıkömeroğlu için “İstanbul üçüncü bölgede zaten bir milletvekilinin çok eksikliğini hissediyorduk, depreme karşı verilecek çalışmalarda meclisteki yapıcı muhalefetimizde kendisine çok yük düşecek. Kendisini grubumuza hoş geldin diyorum. Ayşe Hanım çağrımıza uydu ve baba evine geldi” dedi.

SERT İFADELERLE PARTİDEN AYRILMIŞTI

İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu geçtiğimiz aralık ayında “Kuruluş amaç ve ilkelerimizden bir süredir uzaklaşmış olmanın üzüntüsü içerisindeyim” ifadesini kullanarak İYİ Parti’den istifa etmişti.

AKŞENER PARTİDEN AYRILMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener istifa sonrası Yanıkömeroğlu’nun partiden ayrılacak son kişilerden olduğunu düşündüğünü söylemiş, “Şimdi Ayşe Sibel Hanım Allah şahittir herhalde partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim, çünkü bir kadındı iş insanıydı ve parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu.” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir