Antalya’da yaya önceliği olan yerlerde araç kullananlara 37 bin TL ceza

İHA

kuralarına çiğneyenlere sadece trafikte değil yaya önceliği olan alanlarda da çeşitli zorunluluklar ve cezalar söz konusu.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde özellikle sahil yürüyüş yolları, kaldırımlar ve trafiğe kapalı bölgelerde yasak olmasına rağmen bisiklet ile kullanan 17 sürücüye, “motosikleti yayaların kullanımına ayrılmış yerlerde sürmek” ve “saygısızca araç kullanmak” maddelerinden toplam 37 bin 332 lira ceza uygulandı.

Ekipler kontrol yapıyor

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği Jandarma ve Zabıta ekipleri, özellikle akşam saatlerinde çocuk, yaşlı ve ailelerin park ve yeşil alanlarda gönül rahatlığı ile vakit geçirebilmeleri için sürekli devriye halinde oluyor.

Ekipler, yaya güvenliğini bozacak şekilde kuralları ihlal eden motosiklet ve bisiklet kullanıcılarını affetmiyor.

Sürücüler uyarılıyor

Ekipler, yayaların kullanımında olan ya da yaya önceliği olan alanlarda bisiklet ile motosiklet kullanılmaması ve kurallara uyulması konusunda sürücüleri uyarıp, kurallara uymayanlara ise para cezası uyguluyor.

Toplam 37 bin 332 lira ceza yazıldı

Ekipler, gerçekleştirdikleri denetimlerde ise Gazipaşa’da sahil yürüyüş yolları, park, yeşil alanlar, kaldırımlar ile trafiğe kapalı bölgelerde yasak olmasına rağmen bisiklet ve motosiklet kullanan 17 sürücüye; “trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan yönetmelikte gösterilen diğer kurallara uymamak” maddesinden 690 lira, “saygısızca araç kullanmak” maddesinden 690 lira ve “motosikleti yayaların kullanımına ayrılmış yerlerde sürmek” maddesinden ise bin 506’şar lira toplam 37 bin 332 lira para cezası uyguladı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir